masáže na pracovišti

masáže na firemních akcích

Masáže ve všemině

STUDIE

Office, nebo-li korporátní masáže se staly populárním způsobem, jak podpořit zaměstnance v mnoha organizacích po celém světě. Několik studií se zabývalo účinky těchto masáží na zdraví a pohodu zaměstnanců a zde je několik příkladů:

1. Studie z roku 2016 od Tiffany Field et al., publikovaná v Journal of Bodywork and Movement Therapies, zkoumala účinky 15minutových stolních masáží na bok jednou za týden po dobu 5 týdnů u zaměstnanců ve velké korporaci. Výsledky ukázaly snížení úrovně stresu u zaměstnanců a zvýšení jejich spokojenosti s pracovním prostředím.

2. V roce 2010 byla provedena studie Molly A. McKenna a Lesley Lutes, publikovaná v American Journal of Health Promotion. Tato studie analyzovala účinky 20minutových krčních a ramenních masáží pro kancelářské pracovníky po dobu šesti týdnů a zjistila, že tyto krátce trvající masáže snižují fyzické i psychologické napětí a zlepšují nálady.

3. Článek Sharon M. Mount et al. z roku 1997 v časopise Journal of Applied Behavioral Science zkoumal vliv 15minutových křeslových masáží na úroveň stresu a produktivitu zaměstnanců. Výsledky ukázaly, že ti, kteří dostávali pravidelné masáže, měli nižší úroveň stresu a vyšší úroveň pozornosti a produktivity.

4. Studie Karen M. Mustian et al., publikovaná v roce 2002 v časopise Preventive Medicine, hodnotila dopad pravidelných krčních a ramenních masáží na fyzické a duševní zdraví u zaměstnanců ve velkém počtu společností. Výsledky ukázaly snížení stresu, bolesti hlavy, únavy, bolesti zad a celkového napětí u těchto zaměstnanců.

5. Článek K.J.Sherman et al., publikovaný v roce 2006 v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine, se zabýval účinky masáže na bolest zad mezi sedavými pracovníky kanceláře po dobu osmi týdnů. Výsledky naznačovaly snížení bolesti zad u pracovníků po pravidelných masážních sezeních.

Tyto studie dokazují různé pozitivní aspekty korporátních masáží, jako je snížení stresu, bolesti a zvýšení produktivity. 

Je tedy zřejmé, že pravidelné masáže na pracovišti mohou přinést mnoho benefitů pro zaměstnance i organizace.

Black White Minimalist SImple Monogram Typography Logo (3)

Ing. Alžběta Hoppová

IČO: 08004218

Všemina 308, Slušovice, 763 15

Email: info@refreshmasaze.cz

Telefon: +420 702 359 674